تبلیغات متنی

جئوجبرا یک نرم افزار ریاضیات پویا است که هندسه، جبر را به هم مرتبط می‌کند. این نرم‌افزار از یک سو، یک سیستم ترسيمي تعاملی هندسه است. شما می‌توانید به وسیله‌ی نقطه ها، بردارها، پاره خط ها، خط‌ها و مقاطع مخروطی، شکل‌های مختلفی را مثل توابعی که می‌توانند به صورت پویا تغییر کنند، بسازید. از سوی دیگر، می‌توان معادله‌ها و مختصات نقاط را مستقیماً وارد نرم افزار کرد. بنابراین جئوجبرا  توانایی بررسی متغیرهای عددی، برداری و نقاط را دارد. این نرم‌افزار همچنین، مشتق و انتگرال توابع را محاسبه می‌کند و دستورهایی مانند جذر گرفتن یا قدر مطلق را اجرا می‌کند. در نرم‌افزار جئوجبرا یک عبارت جبری برابر است با یک شیء در هندسه و برعکس.

صفحه‌ی کار جئوجبرا ، شامل یک پنجره‌ی گرافیکی و یک پنجره‌ی جبری می‌باشد. شما می‌توانید با ابزارهای هندسی موجود، اشکال هندسی را به کمک ماوس روی صفحه‌ی ترسیم بکشید و از طرف دیگر می‌توانید به طور مستقیم، ورودی ها، دستورها و توابع جبری را به وسیله‌ی صفحه کلید، داخل صفحه‌ی ورودی‌ها وارد کنید. هنگامی که نمایش گرافیکی همه‌ی اشیاء، در پنجره‌ی اشکال نشان داده می‌شود، نمایش عددی و جبری آن‌ها در پنجره‌ی جبری نمایش داده می‌شود.

صفحه‌ی کار جئوجبرا قابل تغییر است و می‌تواند طبق نیازهای دانش‌آموزان، تنظیم شود. اگر شما از جئوجبرا در مدارس راهنمایی استفاده کنید، ممکن است بخواهید پنجره‌ی عبارت جبری و محورهای مختصات را پنهان کنید و تنها با صفحه‌ی ترسیم و ابزارهای هندسی کار کنید و بعد‌ها ممکن است بخواهید دستگاه مختصات را با استفاده از صفحه‌ی شطرنجی، برای آسان کردن کار با مختصات عددی، معرفی کنید. در دبیرستان، ممکن است شما از داده‌های جبری برای هدایت دانش‌آموزان خود از ریاضیات جبری به حساب دیفرانسیل و انتگرال استفاده کنید.

 .

مشخصات

  • فرمت فایل: deb , zip
  • حجم فایل: میانگین 45 مگابایت
  • رمز فایل: در صورت نیاز kermandl.com
  • منبع: کرمان دی ال
  • ۵۹۹ views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *